Hundige-Kildebrønde Sogns Menighedsråd, valgt for perioden  2016 - 2020:

Set fra venstre side, oppefra og ned:
Ib Olsen. / Paul Erik Mogensen. / Anne Bredsdorff. / Ruth Sørensen. / Nynne L. Reddersen. / Sven Gadegaard. / Lise Lotte Kähler Saxild. / Formand Niels Haarbo. / Kirsten Beck. / Simon Demant Knudsen. / Marianne Linnéa Nilsson. / Knud Erik Braüner. / Jørgen Kjeldsen. / Heidi Christiansen. / Bo B. Gravesen. / Kai Nielsen. / Hanne Hummelshøj. / Lene Dinesen. / Peter Blach Hjorth. / Lilly Anita Gjelstrup. / Svend Erik Thomsen. / Peder Edvard Skov Pedersen. / Janne Magrethe Rannes. / Kjeld Othar Petersen

Ikke til stede: Jim Hansen Steen. / Rikke Marschner


 

Valgte medlemmer:

Formand
Niels Haarbo, Tværager 11, 2670 Greve, tlf. 43 90 32 24 - nh@kildebr.dk

Næstformand
Lise Lotte Kähler Saxild. Tejstgården 4 2670 Greve

Kasserer
Peter Blach Hjorth. Storebjerg 38. 2670 Greve
 

Ib Olsen, Godsparken 10. 2670 Greve
Kirsten Beck, Knoldager 28. 2670 Greve
Marianne linnéa Nilsson, Grøftehuset 4.st.mf. 2670 Greve
Jørgen Kjeldsen Tejstgården 5. 2670 Greve
Heidi Christiansen Kildebrøndevej 36. 2670 Greve
Kai Nielsen, Højager 12. 2670 Greve
Lilly Anita Gjelstrup, Tavleager 23. 2670 Greve
Svend Erik Thomsen, Ejgårdsminde8. 2670 Greve
Peder Edvard Skov Pedersen, Pilemosen 19. 2670 Greve
Janne Magrethe Rannes, Tavleager 39. 2670 Greve
Kjeld Othar Petersen, Grønnegården 516A. 2670 Greve
Jim Hansen Steen, Grønnegården 404. 2670 Greve

 

Stedfortrædere:
Ruth Sørensen, Hegnsgården 28 2tv. 2670 Greve
Simon Demant Knudsen, Vangledet 21. 2670 Greve
Sven Gadegaard, Højager 82. 2670 Greve
Paul Erik Mogensen, Olsbækmark 24. 2670 Greve
Signe Munk-Petersen, Bondager 22. 2670 Greve

 

Fødte medlemmer:
Provst Anne Bredsdorff, Byvejen 5. 2670 Greve
Sognepræst Knud Erik Braüner, Stolpeager 47. 2670 Greve
Sognepræst Bo B. Gravesen, Sandbakken 12. 2680 Solrød Strand
Sognepræst Nynne Lange Reddersen, Hundigevænge 11. 2670 Greve
Sognepræst Rikke Marschner, Teglværksbakken 18, 1st. 2900 Hellerup